Östra Storgatan 40

Östra Storgatan 40

Slutpris

8 750 000 kr


Hallsberg

Östra Storgatan 40


Slutpris
8 750 000 kr

Hallsberg

Tingshuset i Hallsberg!

Nu finns ett unikt tillfälle att förvärva Tingshuset i Hallsberg. Hela byggnaden är uthyrd och används idag som kontor. Byggnaden är uppförd 1929 och har många detaljer bevarade.

- Total uthyrningsbar area ca 1 101 m2 som fördelas på 4 våningar.
- Totala intäkter 968 000 kr och driftnetto ex underhåll 745 000 kr.

Friköpt tomt 3 965 m2. På baksida tomt finns både asfalterad parkering samt stor grusad parkering.

Underhåll har skett löpande vid behov.

Välkommen på visning!


Driftkostnad
191 000 kr/år
Fastigh.bet
HALLSBERG VÅGEN 1
Bruksarea
1 101 kvm
Tomtarea
3 965 kvm
Såld
2019-10-14

Mäklarhuset Örebro

Denna fastighet på Östra Storgatan såldes av oss 2019-10-14. Se alla våra försäljningar i Hallsberg samt även på Östra Storgatan.

Boka värdering

Låt oss värdera din bostad

Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
Mäklarhuset värdera din bostad
Hej! Hur kan vi hjälpa dig?
Vad letar du efter?
Kostnadsfri värdering av min bostad
Funderar du på att sälja nu eller längre fram? Boka en kostnadsfri muntlig värdering och rådgivning idag.
Jag vill sälja min bostad
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig och berättar mer om hur vi kan hjälpa till med försäljningen och en riktigt lyckad affär.
Tack, vi har tagit emot din
förfrågan.
Vi kontaktar dig inom kort.