Östra Storgatan 28

Östra Storgatan 28

Slutpris

625 000 kr


Hallsberg

Östra Storgatan 28


Slutpris
625 000 kr

Hallsberg

Stor tvåa med insynsskyddad balkong!

Välkommen till Östra Storgatan 28!
Här är lägenheten för dig som vill sätta egen prägel! Bostaden innehar 63,5 kvadratmeter ger rymliga rum. I köket får du gott om förvaring och plats med större matbord! Vidare in i vardagsrummet ligger parkettgolv och utgång till insynsskyddad balkong mot innergården! Stort sovrum med plats för säng och skrivbord. I avgiften om 4018 kr. ingår värme, varmvatten, tv och bredband från Telia. Här finns även en föreningslokal att hyra utan kostnad för festligare kvällar, även bastu och relax. Tvättstuga och cykelrum finns i källarplanet.

Här bor du med närhet till flera matbutiker, restauranger, caféer och apotek. För den som pendlar är det gångavstånd till Hallsberg C och endast 15 minuters tågresa till Örebro. Busshållplatser utanför bostaden går bland annat till Askersund, Kumla och Pålsboda.
Hjärtligt välkommen med din anmälan till visning!


Boarea
63.5 kvm
Avgift
4 018 kr/mån
Rum
2 rum (1 sovrum)
Våning
1
Såld
2020-09-15

Mäklarhuset Örebro

Denna lägenhet på östra storgatan såldes av oss 2020-09-15. Se alla våra försäljningar i Hallsberg samt även på östra storgatan.

Boka värdering

Låt oss värdera din bostad

Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
Mäklarhuset värdera din bostad
Hej! Hur kan vi hjälpa dig?
Vad letar du efter?
Kostnadsfri värdering av min bostad
Funderar du på att sälja nu eller längre fram? Boka en kostnadsfri muntlig värdering och rådgivning idag.
Jag vill sälja min bostad
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig och berättar mer om hur vi kan hjälpa till med försäljningen och en riktigt lyckad affär.
Tack, vi har tagit emot din
förfrågan.
Vi kontaktar dig inom kort.