UTHYRES - Industrifack med strategiskt läge
Välkommen till denna lokal i Arlanda stad med ett ypperligt läge. Industrifack om 5m*10m. Takhöjd om 4,5m och porthöjd om 4m. Lokalen värms upp med vattenburen golvvärme samt solceller på taket. Fiber finns indraget. Asfalterade ytor finns framför huset.
I området finns stor variation på verksamheter och service. Perfekt läge för dig som vill ha snabb åtkomst till E4:an i alla dess riktningar. Från detta centrala läge har ni nära till mycket. Perfekt för dig som vill spara tid.
Hyra: 1500kr/kvm/år. Index, moms, fastighetsskatt och drift tillkommer. Hyresgästen tecknar eget abonnemang gällande el och värme.
Hyra
1 500 kr/år/kvm
Fastigh.bet
Märsta 21:71
Lokalkategori
Industri,Lager
Area
60 kvm
Har du några frågor?
Kontakta Sofia för mer information kring Generatorgatan 26.
01
Industrifack om 5m*10m. Takhöjd om 4,5m och porthöjd om 4m.
01
Beskrivning
60 kvm
Märsta 21:71
02
Bilplats
Asfalterade ytor finns framför huset.
01
1 500 kr/år/kvm
Hyra: 1500kr/kvm/år. Index, moms, fastighetsskatt och drift tillkommer. Hyresgästen tecknar eget abonnemang gällande el och värme.
Normalt behöver hyresgästen ställa en säkerhet vid förhyrning av lokal i form av en bankgaranti eller annan av hyresvärden godtagbar säkerhet.
90 000 kr/år
Hyresrätt
01
Arlanda Stad, ligger mycket nära Stockholm Arlanda Airport, vilket gör området mycket strategiskt
Bra anslutningar via E4 gör att det är enkelt att nå området med bil från olika håll. Kommunalt ligger det i Sigtuna kommun i Stockholms län.
Utöver närhet till flygplatsen och E4:an finns planer och pågående satsningar på förbättrad kollektivtrafik. Arlandastad utpekas som en del av “Airport City Stockholm” – en flygplatsstad – där ambition finns att skapa god tillgänglighet. För logistiken är läget mycket fördelaktigt tack vare de stora vägarna och möjligheten att snabbt nå större trafikstråk.
Området är detaljplanerat för verksamheter, logistik, lager, kontor och industri.
Kvadratmeterhyra
1 500 kr/år/kvmBeskrivning av hyran
Hyra: 1500kr/kvm/år. Index, moms, fastighetsskatt och drift tillkommer. Hyresgästen tecknar eget abonnemang gällande el och värme.Normalt behöver hyresgästen ställa en säkerhet vid förhyrning av lokal i form av en bankgaranti eller annan av hyresvärden godtagbar säkerhet.
Summa hyra och kostnader
90 000 kr/årUpplåtelseform
HyresrättGood Food - Sigtuna AB
511 m
Märstahuset AB
610 m
Kin kin Thai Take away
742 m
Kin Kin Thaifood AB
750 m
Kenths Kök & Catering
848 m
Bergstrands Utbildningar Sigtuna
1,57 km
Bergius
1,57 km
Sigtuna Friskola Ab
1,59 km
Praktiska Gymnasiet Märsta
1,6 km
Tallholma
1,87 km
Thai Fong Food AB
100 m
Maharaja Supermarket
1,56 km
Lidl
1,66 km
Coop Märsta
1,71 km
Mega Grocers
2,11 km
Idun Livs
2,82 km
Märsta station
1,6 km
Märsta
1,6 km
Arlanda Södra station
3,73 km
Arlanda central
4,03 km
Rosersberg station
4,16 km
Daléns gata
290 m
Fyrgatan
358 m
Industrigatan
506 m
Närområdet
Avstånd
Med bil
Med cykel
Till fots
-
TågstationMärsta station1,6 km--
-
HållplatsDaléns gata290 m--
Har du några frågor?
Är det något mer du vill veta om bostaden? Saknar du lånelöfte eller vill du boka en kostnadsfri värdering? Kontakta Sofia!
Mäklarhuset Magazine
Tips, inspiration och erbjudanden.
Allt för ditt nuvarande eller blivande hem.