Ödegärdsgatan 6 D
Ljusa och anpassningsbara Kontorslokaler samt en Produktionslokal i Viared, Borås - UTHYRES
Moderna och prisvärda lokaler med bästa läge i Viared, Borås om totalt 2 963 kvm.
Kontoren har dagsljus från två håll och löper runt den ljusa och härliga vinterträdgården i mitten av huset, kontoren är fördelade på 4 våningar med snygg gemensam entré och hiss.
Möjlighet finns att hyra hela eller delar av lokalerna eller produktionshallen.
Passa på att få en hel våning för er själva, våning 2 och 4 är hellediga. Våning 2 omfattar 1 750 kvm samt våning 4 om 463 kvm.
I markplan finns en produktionslokal om ca 300 kvm med 2 kontor, egen lastbrygga och ramp samt ett lunchrum med pentry.
Det fristående huset i utkanten av området har egen entré och ligger i anslutning till Ellos.
Gott om parkeringar finns i direkt anslutning till huset och den populära lunchrestaurang nås med en kort inomhuspromenad.
Vinterträdgården som finns i mitten av huset inspirerar till kreativa möten och skapar en härlig atmosfär.
Varje våning har köksutrustade lunchrum, konferensrum och gott om kontor i olika storlekar.
Kodlåsta dörrar finns för avgränsning av ytor och självklart vid husets entrédörr.
Bra busskommunikationer med ca 100 meter till hållplats.
Med bil från Borås nås kontoren på 5 minuter.
Företagsparken i Viared växer så det knakar, Viareds företagarförening består av 136 företag med ca 6 500 anställda.
Ledigt just nu:
Entreplan, Produktionslokal om ca 300 kvm med 2 kontor, egen lastbrygga och ramp samt ett lunchrum med pentry.
Våning 2, Hela våningen ledig om 1 750 kvm här finns öppna kontorslandskap och mindre kontor samt lunchrum runt en underbar vinterträdgård.
Våning 3, 300 kvm kontorsyta fördelat på öppna landskap och mindre kontor.
Våning 4, Hela våningen ledig om 463 kvm med lunchavdelning, kontor, konferensrum och ett stort öppet landskap.
Välkommen att höra av er för mer info och ett besök.
Med vänliga hälsningar, Ove Bornelund
Hela eller delar av lokaler i D-huset, Ellos
2020-06-26
Låt oss värdera din bostad
