Mogatan 38
2 550 000 kr
Totalrenoverad villa med närhet till Movalla i Skillingaryd!
Familjevänligt hus som är totalrenoverat och mycket väl underhållet! En omhändertagen fastighet som erbjuder det mesta.
Vi välkomnas in i en nyrenoverad ljus hall med gott om plats för upphängning och förvaring i den stora skjutgarderoben. Vidare in är det ett gästrum, kök, samt ett stort vardagsrum/matsal i vinkel tillsammans med tv-rummet.
En trappa upp är det två sovrum, en toalett och mycket förvaringsutrymmen. I källaren är det ett stort allrum, tvättstuga, duschkabin och bastu med "barhäng" intill.
En stor altan med plats för olika typer av möblemang och växlighet för den odlings intresserade. Intill altanen är det ett stort trädäck med tillhörande Spa-bad som ingår i husköpet! Lyx att kunna bada året runt när man vill! På trädäcket finns det gott om plats för loungeset och solsängar.
Närmsta grannen på baksidan är Movallas fotbollsplaner, en dröm för fotbollsfamiljen.
Ett hemtrevligt och barnvänligt hem att bara flytta in i, bra område med närhet till skolor, dagligvaruhandel och fritidsaktiveter, så kan det knappast bli bättre!
I Skillingaryd bor man med närhet till både Jönköping och Värnamo med endast 25 minuters pendlingsavstånd samt snabbussen som går var 30:e minut.
Varmt välkomna att boka er för visning av kanske ert nästa hem!
116/144 kvm
24 680 kr/år
909 kvm
4 rum (3-4 sovrum)
2021-07-05
Mäklarhuset Vaggeryd
Denna villa på Mogatan såldes av oss 2021-07-05. Se alla våra försäljningar i Skillingaryd samt även på Mogatan.
Låt oss värdera din bostad
