Solhemsbackarna 170
3 700 000 kr
Högt beläget radhus i populära Solhöjden!
Välkommen till detta tvåplans radhus som ligger högt beläget i populära Solhöjden i Spånga med ett av de bästa lägena i området. Två uteplatser finns, en på varje sida om huset. Huset inrymmer fyra sovrum, stort rymligt vardagsrum som man lätt kan dela av så att du får ett femte sovrum, stort kök med matplats vid fönster och två badrum. Tomten är friköpt med soligt söderläge på baksidan . Garage i länga samt bra parkeringsmöjlighet på gatorna i området. Nu har du möjligheten att sätta din egen prägel på detta boende och göra det till ditt drömboende.
-Fasaden är bytt
-Taket är bytt
-Fönster är bytta på nedre plan och sovrummet på övreplan
-Fjärrvärme
Utmärkt läge med närhet till natur och service. Radhuset är perfekt beläget med bara en promenad till pendeltåget, vilket ger dig smidiga kommunikationer till city. Ett rofyllt skogsområde ligger precise bredvid, idealiskt för avkoppling och rekreation. Området erbjuder även ett brett utbud av aktiviteter, såsom Spånga IP med utegym, skridskobanor, löparbanor och skidspår som börjar bara några hundra meter från hemmet.
För barnfamiljer finns Ellen Key-skolan och Bromstensskolan inom bekvämt gångavstånd. Närservice är lättillgänglig med charmiga butiker vid Spånga Torg, där du kan njuta av lokala delikatesser.
Kontakta mäklaren Patrik Lidholm för frågor och visningsmöjligheter!
130 kvm
64 250 kr/år
203 kvm
5 rum (4-5 sovrum)
2025-05-08
Mäklarhuset Spånga-Vällingby-Hässelby
Denna radhus på Solhemsbackarna såldes av oss 2025-05-08. Se alla våra försäljningar i Spånga samt även på Solhemsbackarna.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
