Kullasundsvägen 39
2 450 000 kr
Sjökontakt i toppskick
Varmt välkomna till denna fantastiskt topprenoverade pärla på 61,5 kvadratmeter med sjökontakt precis vid Vaxholmsbron.
Lägenheten bjuder upp till sociala event då umgängesytorna har blivit väl tillvaratagna. Med ett rymligt kök har du gott om arbets- och förvaringsyta samt plats för en rymlig matplats för många gäster. Den öppna planlösningen ger även gott om plats till möblering av vardagsrummet och genom denna öppna yta så blir det även en självklar utgång till balkongen med utsikt över Vaxholmsbron och det glittrande vattnet. I hallen finner vi klinkers på golvet och längs med väggen hittar vi en rymlig garderob med god förvaring, i hyllan vid dörren har vi automatisk belysning som tänds när någon kommer in genom dörren. Bostaden är även utrustad med larm. Är du intresserad av en bostad med kvadratmeterna på rätt ställen, sociala ytor med öppen planlösning och kvalitativa materialval? Då är det här lägenheten för dig.
Till lägenheten ingår det parkering i föreningens garage och ett källarförråd. Föreningen har 65 lägenheter totalt och huset byggdes 1990-1991. Huset har fiber indraget till varje lägenhet.
Bostaden ligger 2 km från Vaxholms stadskärna, här finns det gott om restauranger, uteserveringar och fik. Den servicen du behöver finns här, bio, mataffär och skärgårdsbåtar. Den populära Thai och Sushi-restaurangen ligger på ett bekvämt gångavstånd. Buss 670 tar dig till stan på 45 minuter och vill du promenera ner på stan så finns även förmånen att kunna båtpendla, med Waxholmsbåten tar det dryga timman till Nybrokajen. Friluftsområdet Eriksö ligger på en stenkast avstånd, här har ni motionsspår med utegym, en populär strand, kajakklubb och volleybollplan. Ett fantastiskt område året om.
61.5 kvm
3 494 kr/mån
2 rum (1 sovrum)
2 av 4 (Hiss finns)
2017-05-11
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
