Aspnäs 115
1 200 000 kr
Underbar sommarstuga med fantastiskt fint läge intill Stor-Vegsjön
Låt oss få denna underbart söta sommarstuga belägen alldeles intill Stor Veg-sjöns strandkant. Stugan är enkel och erbjuder ett entréplan med litet kök och stort vardagsrum med öppen spis. På övre plan finns ett sovrum och ett utrymme för stolar och bord. Längs hela fasaden mot sjön finns en härlig altan som erbjuder många soltimmar och underbar utsikt. Det finns inget vatten indraget i stugan och det är ett enkelt köksavlopp till stenkista.
Förrådsboden för trädgårdsredskap och utedasset byggdes 2018. I övrigt har säljarna lagt nytt plåttak 1993, bytt fasad 1994 och dragit in fiber 2018. Nu senast har tre nya plintar satts upp under stugan.
Då markarealen är nästan 3,8 hektar så klassas fastigheten som jordbruksfastighet vilket gör att köparen får stå med en större kontantinsats själv vid köpet.
Boka in dig idag till en trevlig visning!
40 kvm
6 549 kr/år
3.7944 ha
2 rum (1 sovrum)
HÄRNÖSAND VÄSTERSJÄLAND 3:17
Fritid
Fritidshus
2025-06-27
Mäklarhuset Härnösand
Denna gård på Aspnäs såldes av oss 2025-06-27. Se alla våra försäljningar i Älandsbro samt även på Aspnäs.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
