Väskinde Lummelundsväg 281
Väskinde Lummelundsväg 281
Stor villa eller uthyrningsmöjligheter!
Fint belägen fastighet endast ett stenkast ifrån klintkanten i Brissund!
Fastigheten med ett stort bostadshus eller om man så vill med 2 lägenheter om 100 m² vardera samt garage med förråd. Även carport finns under den stora balkong i väster läge. Vattenburen värme via bergvärme. Kommunalt vatten och avlopp. Fiber finns på fastigheten. Vid klintkanten finns en stig som leder direkt ner till stranden.
Fastigheten har en hyresintäkt på 14 200 kr/mån eller 170 400 kr/år. Fastigheten kommer att säljas med eller utan befintliga hyresgäster.
Boarea
200 kvm
Driftkostnad
68 169 kr/år
Tomtarea
1 913 kvm
Rum
6 rum (4 sovrum)
Såld
2021-06-18
Mäklarhuset Gotland
Denna villa på Väskinde Lummelundsväg såldes av oss 2021-06-18. Se alla våra försäljningar i Visby samt även på Väskinde Lummelundsväg.