Sotared 104

Sotared 104

Slutpris

2 650 000 kr


Sotared— Långås— Falkenberg

Sotared 104


Slutpris
2 650 000 kr

Falkenberg - Långås - Sotared

Fint renoverad villa i Sotared!

Beläget i idylliska Sotared, en bit utanför Långås, ligger denna fina 1,5-plansvilla som varsamt renoverats de senaste tre åren. Tomten är på ca 5 500 m² med vacker, lantlig utsikt och ett mysigt skogsområde som ingår i fastigheten.

Planlösningen bjuder på två sovrum, mysigt vardagsrum, modernt kök med köksö och ett matrum som även har en kamin, alla rum som renoverats har dessutom golvvärme. Stora altandäck, stenlagd uteplats och det inglasade uterummet är givetvis ett plus och en helt oinredd övervåning ger en köpare en fantastisk möjlighet att fortsätta den fina renoveringen och sätta sin prägel på huset - om man känner för det.

Välkommen på visning!


Boarea/biarea
106/41 kvm
Driftkostnad
28 524 kr/år
Tomtarea
5 535 kvm
Rum
3 rum (2 sovrum)
Såld
2020-12-01

Mäklarhuset Falkenberg

Denna villa på Sotared såldes av oss 2020-12-01. Se alla våra försäljningar i Långås samt även på Sotared.

Boka värdering

Johanna Knutsson

Ansvarig mäklare
Talar även engelska, tyska ...+1

Låt oss värdera din bostad

Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
Mäklarhuset värdera din bostad
Hej! Hur kan vi hjälpa dig?
Vad letar du efter?
Kostnadsfri värdering av min bostad
Funderar du på att sälja nu eller längre fram? Boka en kostnadsfri muntlig värdering och rådgivning idag.
Jag vill sälja min bostad
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig och berättar mer om hur vi kan hjälpa till med försäljningen och en riktigt lyckad affär.
Tack, vi har tagit emot din
förfrågan.
Vi kontaktar dig inom kort.