Violvägen 223 Ådala Koloniområde
Slutpris
500 000 kr
Violvägen 223 Ådala Koloniområde
500 000 kr
En oas intill Stångån
Välkommen till Violvägen 223. Här erbjuds en charmig stuga med perfekt läge i rofyllda Ådala Koloniområde. Med Stångån precis intill, möts man här av en härlig och grönskande trädgård med vackra blommor, bärbuskar och fruktträd. I denna fantastiska oas är det inte svårt att hitta sin favoritplats och den härliga tomten bjuder på på gott om plats för odling.
Den mysiga stugan har ett kombinerat allrum / kök. I köket finns kylskåp och bänkytor med goda förvaringsmöjligheter. I anslutning till allrummet finns ett sovrum med utgång till en liten veranda.
Intill stugan finns en stor altan, perfekta platsen att njuta på. El finns indraget i stugan. På tomten finns även två bodar/ förråd.
I fina Ådala koloniområde finns en trevlig badplats och vackra Stångån finns ett stenkast från stugan. I närheten ligger Johannelund centrum med butiker och service.
Säljarens önskan är att stugan överlåtas med möblemang och inventarier. Medlem i föreningen kan den bli som är myndig och skriven i Linköpings kommun.
Boarea
18 kvm
Arrende
3 827 kr/år
Driftkostnad
3 696 kr/år
Tomtarea
298 kvm
Rum
2 rum (1 sovrum)
Såld
2024-05-28
Mäklarhuset Linköping
Denna fritidshus på Violvägen såldes av oss 2024-05-28. Se alla våra försäljningar i Linköping samt även på Violvägen.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad