Västkustvägen 71
2 700 000 kr
RENOVERINGSOBJEKT MED MYCKET POTENTIAL!
FÖRBESIKTIGAT MED DOLDA-FELFÖRSÄKRING!
Nu har ni chansen att förvärva Västkustvägen 71, ett hus i stort renoveringsbehov men med stor potential i Hasslarp!
Bostaden erbjuder en välplanerad planlösning som indelas i hall, vardagsrum, kök, två badrum och tre praktiska sovrum. Ett hem som passar både den lilla som den stora familjen. Ett stort kök där man tänkt på förvaring och goda arbetsytor samt plats till stort matbord. I anslutning till köket ligger tvättstugan. Ett vardagsrum som enkelt går att inredas med soffgrupp tack vare dess ytor. De stora badrummet når vi från hallen som är inrett med badkar samt dusch och även här finner vi en bastu. Tre väldisponerade sovrum på andra plan som går att inreda med dubbelsäng samt förvaring. Här finner vi även en wc.
En fantastisk tomt som har minimal insyn från grannarna där man kan njuta av sin egen trädgård.
I Hasslarp bor man med goda kommunikationer och service som underlättar er vardag. Sitt strategiska läge mellan Helsingborg och Ängelholm gör det smidigt för er att enkelt ta er runt med de goda bussförbindelserna och pågatåget. Det finns livsmedelsbutiker, pizzeria, Ohlsson Möbler, grönområden och i Kattarp som ligger väldigt nära finns det skola upp till sjätte klass. Inte centralt men inte långt ifrån heller, fantastiskt läge för en barnfamilj som vill växa upp i en tryggmiljö!
110/56 kvm
28 000 kr/år
3 885 kvm
4 rum (3 sovrum)
2021-08-19
Mäklarhuset Helsingborg
Denna villa på Västkustvägen såldes av oss 2021-08-19. Se alla våra försäljningar i Hasslarp samt även på Västkustvägen.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
