Nobelvägen 93a
Slutpris
2 680 000 kr
Nobelvägen 93a
2 680 000 kr
Omsorgsfullt renoverad 30-tals pärla!
Välkommen till en exklusiv och genomtänkt bostad om 79,4 kvm där varje kvadratmeter är perfekt utnyttjad och inget har lämnats åt slumpen. Lägenheten erbjuder en sofistikerad helhet med hög funktionalitet, påkostade materialval och en estetik som genomsyrar hela hemmet.
Planlösningen är ytterst välplanerad med generösa och lättmöblerade rum som skapar ett naturligt flöde mellan sociala ytor och privata delar. Köket kombinerar vackra originaldetaljer med modern funktion – här finns goda arbetsytor, smart förvaring och en layout som gör matlagningen både effektiv och inspirerande. Båda sovrummen erbjuder bra med ytor för olika typer av möblemang.
Det spektakulära badrummet är en verklig premiumupplevelse, utfört med exklusiva material och noggrant utvalda detaljer. Här möts design och funktion i perfekt balans med genomtänkta lösningar, hög komfort och en känsla av privat spa i vardagen.
Genomgående vackra golv löper genom bostaden och samverkar med den slående takhöjden för att skapa en luftig, elegant och storslagen känsla. De smarta förvaringslösningarna och den logiska planeringen gör hemmet lika praktiskt som visuellt tilltalande.
Detta är en bostad för den kräsne – ett hem som erbjuder både lyx, funktion och tidlös kvalitet i en perfekt harmoni.
Låter det här som ett hem för dig är du varmt välkommen att kontakta mig!
Mvh Emil Lemberg, Mäklarhuset
0705-60 86 26
Boarea
79.4 kvm
Avgift
3 646 kr/mån
Rum
3,5 rum (2 sovrum)
Våning
3 av 4 (Hiss finns ej)
Såld
2026-02-05
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Denna lägenhet på Nobelvägen såldes av oss 2026-02-05. Se alla våra försäljningar i Malmö samt även på Nobelvägen.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad