Lärkvägen 2

Slutpris

1 310 000 kr


Sandvalla— Hudiksvall

Lärkvägen 2


Slutpris
1 310 000 kr

Hudiksvall - Sandvalla

Enplansradhus i barnvänligt område

Välplanerat atriumradhus i ett plan på populära Sandvalla. Det här är ett mycket bra alternativ för dig som vill renovera och sätta din egen prägel på ditt boende.

Huset erbjuder hall, vardagsrum och kök med utgång till den egna trädgården på innergården. Här finns även tre sovrum, ett badrum, en separat toalett och en tvättstuga med intilliggande förråd. Under åren har bland annat taket lagts om, vitvaror och varmvattenberedare bytts ut samt fasaden målats om – i övrigt är det mesta i 70‑talsstandard.
Till huset hör ett kallförråd och en garageplats i länga, vilket ger extra utrymme för förvaring.

Trädgården är lättskött med grönyta, möjlighet till uteplats och plats för odling i mindre skala.

På gångavstånd finns skola, förskolor, lekpark, kommunikationer och ICA Maxi. Ett idealiskt område för barnfamiljen eller för dig som vill bo lugnt men ändå ha nära till centrum.
Välkommen med din intresseanmälan!

Boarea
106 kvm

Driftkostnad
40 672 kr/år

Tomtarea
224 kvm

Rum
4 rum (3 sovrum)

Byggnadstyp
1-plan atriumhus

Såld
2026-07-08

Låt oss värdera din bostad

Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
Mäklarhuset värdera din bostad
Hej! Hur kan vi hjälpa dig?
Vad letar du efter?
Kostnadsfri värdering av min bostad
Funderar du på att sälja nu eller längre fram? Boka en kostnadsfri muntlig värdering och rådgivning idag.
Jag vill sälja min bostad
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig och berättar mer om hur vi kan hjälpa till med försäljningen och en riktigt lyckad affär.
Tack, vi har tagit emot din
förfrågan.
Vi kontaktar dig inom kort.