Hunnemaravägen 7
515 000 kr
Tvåa på tredje våningen med balkong!
Välkomna till denna tvåa på tredje våningen med balkong där du kan njuta utav dags- och eftermiddagssol. Genomgångslägenhet med en välkomnande hall, renoverat ljust kök med gott om förvaringsmöjligheter och plats för en matgrupp för ca fyra personer. Badrummet är helkaklat med bl.a. dusch och tvättmaskin. Sovrum med fönster som vetter ut mot den lummiga innergården, här finns även platsbyggda garderober samt en praktisk skjutgarderob dessutom med gott om utrymme för en dubbelsäng. Vardagsrum med parkettgolv i original samt utgång till balkong med trivsam utsikt och markis. Bostaden är elsanerad och erbjuder en generös takhöjd. En möjlighet för er som söker efter en bostad som är både natur- och centrumnära.
BRF Karlshamnshus nr 4 är en bostadsrättsförening med totalt 110 lägenheter. I samma byggnad finns tillgång till vindsförråd, källarförråd, gemensamt cykelförråd, tvättstuga samt övernattningslägenhet. Bostadsrättsföreningen tillhandahåller flertalet parkeringar samt garage som kan hyras av de boende mot en kostnad per månad - separat kö. Innergården är lummig och välskött med parkkänsla sommartid. Hunnemara är ett naturnära område med närhet till havet med både kallbadhus och väggabadet, motionsslingor, friskvårdsanläggningar, servicebutik mm. samt cykelavstånd till Karlshamns centrum. Välkomna på visning.
50.5 kvm
3 800 kr/mån
2 rum (1 sovrum)
3 av 4 (Hiss finns ej)
2025-06-05
Mäklarhuset Karlshamn
Denna lägenhet på Hunnemaravägen såldes av oss 2025-06-05. Se alla våra försäljningar i Karlshamn samt även på Hunnemaravägen.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
