Mor Charlottas Väg 3
Slutpris
2 595 000 kr
Mor Charlottas Väg 3
2 595 000 kr
2:a i Björkris med balkong i soligt läge.
Nu har du möjlighet att förvärva en fin 2:a med balkong i soligt västerläge i populära Björkris.
Bostaden har en trevlig planlösning med utsikt över föreningens innergård. Kök och vardagsrum ligger i en öppen planlösning med utgång till balkongen. Det finns gott om förvaring i bostaden som även har ett helkaklat badrum med tvättmaskin och torktumlare.
Björkris har ett prefekt läge med närhet till såväl kommunikationer, skola, förskola som till shopping och matbutiker. Från Hede pendlingsstation, som bara är en kort promenad från bostaden, tar du dig in till centrala Göteborg på ca 20 minuter. In till centrala Kungsbacka tar du dig lätt genom en rask promenad eller med cykel. Inom ett kort avstånd från bostaden har du även gym och Hede Fashon outlet med butiker, restauranger och caféer.
Välkommen att boka in dig på visning!
Boarea
52 kvm
Avgift
3 132 kr/mån
Rum
2 rum (1 sovrum)
Våning
2 av 4 (Hiss finns)
Såld
2021-12-01
Mäklarhuset Kungsbacka
Denna lägenhet på Mor Charlottas Väg såldes av oss 2021-12-01. Se alla våra försäljningar i Kungsbacka samt även på Mor Charlottas Väg.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad