Peppargatan 21
Slutpris
2 100 000 kr
Peppargatan 21
2 100 000 kr
Bo modernt och bekvämt med inglasad balkong och varmgarage i ekonomiskt stabil förening!
Välkommen till ett praktiskt och mycket trivsamt boende! Lägenheten är byggd 2017 och håller genomgående modern standard med smart planlösning.
Bostaden erbjuder tre rymliga sovrum, vilket gör den perfekt för familjen, hemmakontor eller gästrum. Den inglasade balkongen om ca 13 kvm ger härlig eftermiddags- och kvällssol och fungerar som ett extra rum stora delar av året.
I huset finns hiss som går hela vägen ner till källaren, där varmgarage finns ledigt att hyra och ställ för cyklar – ett stort plus för både bekvämlighet och vardagspussel. Till lägenheten hör även ett vindsförråd.
Läget är toppen:
På ca 8–13 minuter cyklar du enkelt till centrum och Universitetssjukhuset, och med samma cykelavstånd åt andra hållet når du Adolfsberg.
Ett lugnt område med närhet till service, grönområden och goda kommunikationer.
Bostadsrättsföreningen är välskött med ordning och stabil ekonomi, vilket ger trygghet i både vardag och långsiktigt boende.
Här bor du modernt, praktiskt och bekvämt i ett hem som passar både idag och framåt.
Boarea
85 kvm
Avgift
5 984 kr/mån
Rum
4 rum (3 sovrum)
Våning
3 (Hiss finns)
Såld
2026-03-16
Mäklarhuset Örebro
Denna lägenhet på Peppargatan såldes av oss 2026-03-16. Se alla våra försäljningar i Örebro samt även på Peppargatan.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad