Jungfrudansen 14

Slutpris

5 150 000 kr


Huvudsta / Jungfrudansen— Solna

Jungfrudansen 14


Slutpris
5 150 000 kr

Solna - Huvudsta / Jungfrudansen

Optimal 4:a med uthyrningsdel!

## SEPARAT UTHYRNINGSDEL ##

Nu ges möjlighet att förvärva denna trivsamma fyrarummare med egen uthyrningsdel, som erbjuder potential till mycket god extra inkomst,
samt inglasad balkong. Bostaden är belägen på en attraktiv adress med endast tre minuters promenad till tunnelbanan,
som tar dig till Stockholm city på cirka nio minuter.

Här bor du centralt med närhet till både vacker natur och trevliga promenadstråk. Planlösningen är väl genomtänkt där varje kvadratmeter nyttjas optimalt,
med ett sällskapsvänligt vardagsrum och lättmöblerade sovrum.
Uthyrningsdelen har, för den som önskar, egen entré och är utrustad med både pentry och badrum.

Genomgående erbjuds diskreta och stilrena ytskikt samt utmärkta förvaringsmöjligheter i form av garderober och en rymlig
klädkammare med plats för hela årets garderob.

Varmt välkommen till Jungfrudansen 14!

- Inglasad balkong
- Uthyrningsdel
- Totalt 3 st sådana bostäder varav 196 bostäder i föreningen
- 2 badrum samt 1 Gäst wc
- Rymliga rum
- Egen tvättstuga i bostaden
- Bra förening
- 3min till Huvudsta centrum
- Promenad avstånd till Huvudsta strand
- Unik bostad som sällan kommer ut

För mer information, vänligen kontakta ansvarig mäklare!


Jungfrudansen har ett högt och attraktivt läge intill Ulvsundasjön, där en promenad längs gatan bjuder på fantastisk utsikt över vattnet och Stockholms omgivningar. I närområdet finns även Huvudsta gård,
Huvudstabadet och Huvudsta ridskola. Längs vattnet sträcker sig promenadstråk hela vägen in till city via Pampas Marina och Karlberg.

På bekvämt promenadavstånd ligger både Huvudsta Centrum och Solna Centrum med ett brett utbud av shopping och restauranger.
I anslutning till nationalarenan Strawberry Arena finns även Mall of Scandinavia, Skandinaviens största shoppingcentrum.
Kommunikationerna är mycket goda med såväl tunnelbana som buss.

Boarea
101 kvm

Avgift
7 198 kr/mån

Rum
4 rum

Våning
BV (Hiss finns)

Såld
2026-05-22

Mäklarhuset Solna

Denna lägenhet på Jungfrudansen såldes av oss 2026-05-22. Se alla våra försäljningar i Solna samt även på Jungfrudansen.

Basit Malik

Ansvarig mäklare
Talar även engelska, hindi, punjabi, urdu ...+3

Låt oss värdera din bostad

Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
Mäklarhuset värdera din bostad
Hej! Hur kan vi hjälpa dig?
Vad letar du efter?
Kostnadsfri värdering av min bostad
Funderar du på att sälja nu eller längre fram? Boka en kostnadsfri muntlig värdering och rådgivning idag.
Jag vill sälja min bostad
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig och berättar mer om hur vi kan hjälpa till med försäljningen och en riktigt lyckad affär.
Tack, vi har tagit emot din
förfrågan.
Vi kontaktar dig inom kort.