Luthagsesplanaden 25

Luthagsesplanaden 25

Slutpris

2 000 000 kr


Luthagen— Uppsala

Luthagsesplanaden 25


Slutpris
2 000 000 kr

Uppsala - Luthagen

Perfekt läge, hög standard och balkong med kvällssol

Välkommen till denna mycket välplanerade lägenhet signerad Anders Diös. Lägenheten är högt belägen i fastigheten med hiss. Nyrenoverat arbetskök där de äldre och charmiga detaljerna bevarats och vitvarorna bytts ut. Från köket har man utgång till stor balkong med eftermiddagssol. Rummet har plats för både soffa och matbord och här finns en sovalkov/sovrum med plats för en 1,40 m säng och skrivbord. Badrummet stamrenoverades 2010 och är i bra skick. Här bor du granne med Ekonomikum och har gångavstånd till nationer, mataffär, restauranger samt allt annat som Uppsalas stadskärna har att erbjuda. Välkommen hem!


Boarea
27 kvm
Avgift
1 940 kr/mån
Rum
1,5 rum
Våning
4 av 5 (Hiss finns ej)
Såld
2015-07-31

Låt oss värdera din bostad

Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
Mäklarhuset värdera din bostad
Hej! Hur kan vi hjälpa dig?
Vad letar du efter?
Kostnadsfri värdering av min bostad
Funderar du på att sälja nu eller längre fram? Boka en kostnadsfri muntlig värdering och rådgivning idag.
Jag vill sälja min bostad
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig och berättar mer om hur vi kan hjälpa till med försäljningen och en riktigt lyckad affär.
Tack, vi har tagit emot din
förfrågan.
Vi kontaktar dig inom kort.