Aspnäs 212

Slutpris

820 000 kr


Aspnäs— Älandsbro— Härnösand

Aspnäs 212


Slutpris
820 000 kr

Härnösand - Älandsbro - Aspnäs

Charmig stuga i natursköna Aspnäs!

Varmt välkommen till denna charmiga stuga i natursköna Aspnäs! Här vaknar man av fågelsången alltjämt medan man njuter av utsikten från Stor-Vegsjön till frukosten på verandan. På entréplanet möts vi av hallen som tar oss vidare in i köket med matrummet till vänster och vardagsrummet till höger. Duschrummet, från 2017 med duschplats, tvättställ och separett, är fräscht om fint. På övre plan finns två rymliga sovrum och hallen med utgång till balkongen.
I trädgården finner vi ett inrett härbre där gästerna kan få övernatta, ett rymligt förråd för trädgårdsredskap och en äldre förrådsbyggnad med förrådsdel och utedass. Servitut finns för båtplats i Stor-Vegsjön och vill man prova fiskelyckan så kan man få upp en riktigt fin abborre.

I skogen runt om i Aspnäs finns gott om bär och svamp. Vid badplatsen nedanför lägergården finns en fin barnvänlig badstrand.

Anmäl dig till en trevlig visning redan idag!

Boarea/biarea
48/24 kvm

Driftkostnad
6 920 kr/år

Totalareal
3 216 kvm

Rum
3 rum (2 sovrum)

Byggnadstyp
Fritidshus

Såld
2025-12-01

Mäklarhuset Härnösand

Denna fritidshus på Aspnäs såldes av oss 2025-12-01. Se alla våra försäljningar i Älandsbro samt även på Aspnäs.

Låt oss värdera din bostad

Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
Mäklarhuset värdera din bostad
Hej! Hur kan vi hjälpa dig?
Vad letar du efter?
Kostnadsfri värdering av min bostad
Funderar du på att sälja nu eller längre fram? Boka en kostnadsfri muntlig värdering och rådgivning idag.
Jag vill sälja min bostad
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig och berättar mer om hur vi kan hjälpa till med försäljningen och en riktigt lyckad affär.
Tack, vi har tagit emot din
förfrågan.
Vi kontaktar dig inom kort.