Solumshamn 125
1 200 000 kr
Sommarpärla i idylliska Solumshamn!
Varmt välkommen till denna sommarpärla i idylliska Solumshamn. Här vaknar du till fågelsång och solens första strålar med kaffet på altanen alltjämt medan du blickar ut över havsviken. Stugan erbjuder ett stort allrum med plats både för soffgruppen, matplatsen och en köksdel. Här finns även två sovrum, ett större och ett mindre samt duschrum med toalett. I den vinterbonade gäststugan finns en mindre köksdel, allrum, sovrum och duschrum. Fin förrådsbyggnad med arbetsbänk och pumpen till det djupborrade vattnet. Här har man eget vatten men är ansluten till kommunens avloppssystem. På den rymliga altanen får man plats både med matgrupp och loungemöbler. Här lyser solen hela dagen!
I den underbara trädgården finns ett fint växthus och pallkragar för den odlingsintresserade, härliga rabatter med perenna växter samt gott om plats för barnens lekar och äventyr. Trädgården är insynsskyddad och lummig.
Servitut finns på båtplats och badmöjligheter finns inom promenadavstånd från stugan. Tillträde kan ske till midsommar så boka in dig på en visning redan nu!
48 kvm
20 701 kr/år
1 132 kvm
3 rum (2 sovrum)
2025-07-03
Mäklarhuset Härnösand
Denna fritidshus på Solumshamn såldes av oss 2025-07-03. Se alla våra försäljningar i Härnösand samt även på Solumshamn.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
