Björkön 139

Björkön 139

Slutpris

1 150 000 kr


Njurunda— Sundsvall

Björkön 139


Slutpris
1 150 000 kr

Sundsvall - Njurunda

Björkön 139

Välkommen till detta charmiga fritidshus vid vackra Lindbomstjärn! Här njuter ni av sommarsäsongen ett stenkast från vattnet. Fritidshuset är i enkelt men välhållet skick där nuvarande ägare bland annat renovert köket i vacker 50-talsstil.
På fastigheten finns även gäststuga och nuvarande ägare har brygga vid vattnet. Kommunalt V/A ansluts till tomtgräns och bekostas av nuvarande ägare. Fastigheten säljes med lösöre.

Varmt välkommen på visning!


Boarea
46 kvm
Driftkostnad
14 631 kr/år
Tomtarea
1 480 kvm
Rum
3 rum (2 sovrum)
Såld
2025-05-27

Mäklarhuset Sundsvall

Denna villa på Björkön såldes av oss 2025-05-27. Se alla våra försäljningar i Njurunda samt även på Björkön.

Boka värdering

Låt oss värdera din bostad

Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
Mäklarhuset värdera din bostad
Hej! Hur kan vi hjälpa dig?
Vad letar du efter?
Kostnadsfri värdering av min bostad
Funderar du på att sälja nu eller längre fram? Boka en kostnadsfri muntlig värdering och rådgivning idag.
Jag vill sälja min bostad
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig och berättar mer om hur vi kan hjälpa till med försäljningen och en riktigt lyckad affär.
Tack, vi har tagit emot din
förfrågan.
Vi kontaktar dig inom kort.