Tvillinggatan 5 A
Slutpris
2 100 000 kr
Tvillinggatan 5 A
2 100 000 kr
MYSIG 2:A MED INGLASAD BALKONG OCH UTSIKT ÖVER SOLNEDGÅNG!
Välkommen till en mysig 2:a på Jungfruplatsen! Här bor du med fräscht kök med mycket förvaring och badrum med mysigt badkar och fönster för mycket ljus. Vardagsrummet har vacker ekparkett och smakfull takrosett samt utgång till en stor inglasad balkong som blir som ett extra rum i lägenheten! Flexibel planlösning med stor möblerbar hall, rymligt sovrum och flera förvaringsmöjligheter i stora garderober.
Mycket stabil Riksbyggenförening som ägt husen och löpande underhållit dem sen de byggdes 1960 och har låga avgifter. Föreningen ligger fint i området Jungfruplatsen med cykelavstånd till nästan allt som t.ex. Mölndals centrum, Linnéplatsen, Korsvägen och Liseberg. Mycket bra läge nära naturområdena Änggårdsbergen och Safjället samt nära till service som affärer, restauranger och dagis/skolor. Bra kommunikationer till t.ex. Sahlgrenska, Chalmers, Göteborg, Frölunda och Mölndal centrum.
Boarea
56.5 kvm
Avgift
3 625 kr/mån
Rum
2 rum (1 sovrum)
Våning
3 av 3
Såld
2026-01-20
Mäklarhuset Mölndal
Denna lägenhet på Tvillinggatan såldes av oss 2026-01-20. Se alla våra försäljningar i Mölndal samt även på Tvillinggatan.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad