Laxöringen 1077
975 000 kr
Ljus och trevlig badstuga på Skrea Strand!
Välkomna till denna mysiga och välplanerade stuga i kvarteret Laxöringen på Skrea Strand! Här kan man njuta under semestertider och bara ha ett stenkast till havet.
Stugan är platsbyggd 2007. Här ryms många olika "rum" i ett! Här sattes in ett nytt kök samt vitvaror 2023, snyggt och stilrent med mycket förvaring. Plats för dubbelsäng och bäddsoffan vid matplatsen ger ytterligare sängplatser, draperi delar av rummet.
Det här är en välskött badstuga också med ny fin utemiljö 2022, med nytt altandäck, markiser och fina dekorativa rep som gränsar av altanen som ger efter säljarnas möblering "tre" uteplatser i ett!
Stort plus är närheten till servicehuset som är utrustat med både toaletter, dusch och diskrum.
På nån minut når du Kattegatts salta vatten och kan njuta av den fantastiska kilometerlånga sandstranden.
En kort promenad bort har du Ocean hotell och Strandbaden och andra diverse matställen och annat som ploppar upp under sommartid! Här får man verkligen en utomlandskänsla när man promenerar på de varma stenarna under sommartid, här samlas massor av turister från hela världen som älskar att njuta av vår fantastiska kilometerlånga sandstrand. Kan det passa dig? Kom och kika på Laxöringen 1077 och dröm dig bort till sommarens lata dagar!
18 kvm
5 900 kr/år
5 235 kr/år
1 rum
1-plans badstuga
2025-06-11
Mäklarhuset Falkenberg
Denna fritidshus på Laxöringen såldes av oss 2025-06-11. Se alla våra försäljningar i Falkenberg samt även på Laxöringen.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
