Kullavägen 16A
4 400 000 kr
Renoverad enplansvilla med närhet till hav & strand, centrum och skola!
Här presenterar vi en renoverad och mycket välskött 1-plansvilla om 141 kvm boyta samt 17 kvm varmförråd och vidbyggd carport. Vad sägs om en näst intill helrenoverad villa med ett sprillans nytt och exklusivt badrum med inbyggda blandare, takdusch och väggnära golvbrunn från Unidrain. Dessutom modern öppen planlösning, renoverat kök samt ytterligare ett stort renoverat badrum med dusch, bubbelbadkar och dubbla tvättställ. Tomten ligger på hörna med grönskande Spireahäck runt om för en privat atmosfär. Uteplats och trädgård ligger i ett soligt söderläge med sol från morgon till kväll.
Ytterligare plus är läget på lugn återvändsgata samt närhet till hav & strand, skola, Söndrums centrum samt citykärnan och Tylösand. En varm sommardag kikar man på flaggorna och avgör om man bäst avnjuter solen på stranden nedanför, eller om man cyklar ut till Tylösand.
Detta är huset för er som uppskattar ett lättskött och praktiskt boende med låga driftskostnader då huset har ett effektivt FTX-system med värme från takventilation, 3-glas isolerfönster och 240 mm mineralull som isolering i väggarna.
Vi ses på Kullavägen 16A!
/Tommy & Henrik
141/17 kvm
32 415 kr/år
814 kvm
4 rum (3 sovrum)
2017-11-29
Mäklarhuset Halmstad
Denna villa på Kullavägen såldes av oss 2017-11-29. Se alla våra försäljningar i Halmstad samt även på Kullavägen.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
