

Enplansvilla i vackra sjönära Lerbäckshult!
Välkommen till ett välplanerat enplanshus på hörmtomt, fridfullt beläget i natursköna Lerbäckshult strax utanför Hjärnarp. Bostaden erbjuder två sovrum, kök med matplats, rymligt vardagsrum med en mysig kamin och badrum. Förråd och uppfart med plats för flera bilar. Här finns alla möjligheter att njuta av utomhuslivet på en stor härlig tomt. Dessutom erbjuder bostaden ett härligt trädäck på baksidan av huset. Hela trädgården är inhägnad och poolområdet finns alldeles i närheten.
Här bor du i ett populärt område där permanentboende och sommargäster samsas i en skön mix. Det här är en plats där man njuter av lugnet och vackra omgivningar. Perfekt för dig som vill bo på landet men samtidigt med rimliga avstånd till kommunikationer och service. Här kan du vakna till fågelkvitter och trädens sus, och ändå ta dig till jobbet enkelt med närhet till E6an. På området finns en gemensamhetsanläggning där du som boende har tillgång till bland annat pool, bastu, tennisbana, fotbollsplan och boulebana. En mycket uppskattad anläggning hos de boende!
Byn är belägen cirka två kilometer från Västersjön på Hallandsåsens sydsida strax utanför Hjärnarp, några kilometer från den halländska gränsen. I närheten finns mycket fina promenadstråk i härliga naturmiljöer bland öppna fält och blandskog med stora inslag av bok.
Välkommen att anmäla ert intresse redan nu till mäklare Ulrika Sörensen.
639 797
75 kvm
3 rum (2 sovrum)
Låt oss värdera din bostad
Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
Har du några frågor?
Är det något mer du vill veta om bostaden? Saknar du lånelöfte eller vill du boka en kostnadsfri värdering? Kontakta Ulrika!
Liknande bostäder
Mäklarhuset Magazine
Tips, inspiration och erbjudanden.
Allt för ditt nuvarande eller blivande hem.