Vi förbereder en försäljning av en fantastisk enplansvilla i Margretetorp. Denna välskötta 70-talsvilla med 137 kvm i boarea med öppna rymliga sällskapsytor och 84kvm biarea i form av en gästlägenhet och stort garage med en tomt om hela 2000kvm. Hjärnarps samhälle med skola och trevlig matbutik ligger bara några minuter bort, inom en kvart nås Ängelholms centrum. I närområdet finns även Margretetorp Gästgifvaregård med hotell, restaurang och konferens.
Villan bjuder oss på flertalet vackra detaljer och allt är genomtänkt och materialvalen är gedigna. Rummen är stora och rymliga. Här finns idag en välkomnande hall, två sovrum, stort vardagsrum, matrum samt kök. Glasveranda på gaveln av huset som verkligen pryder sin plats och används året om. Helkaklat badrum och gästtoalett i hallen. Dubbelgarage och förråd. Gästlägenheten (eller varför inte tonårsboende) har eget badrum, sovrum och allrum.
Trädgården är ljuvlig och välskött, en oas stundar i den inre delen av trädgården och här sitter man skyddad för insyn och njuter av bäckens brus, samt lummigt grönt. Flera fina uteplatser att slå sig ner finns att tillgå i trädgården. Detta är verkligen ett perfekt läge för paret som söker närhet till naturen och vill njuta av den generösa tomten.
För mer information eller anmäla ditt intresse kontakta fastighetsmäklaren Ulrika Sörensen 0709-78 19 19 eller ulrika.sorensen@maklarhuset.se
599 503
137/84 kvm
4 rum (2 sovrum)
Låt oss värdera din bostad
Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
-
Boka en fri värdering med Ulrika
Genom att klicka på knappen godkänner du vår personuppgiftsbehandling och allmänna villkor .
Har du några frågor?
Är det något mer du vill veta om bostaden? Saknar du lånelöfte eller vill du boka en kostnadsfri värdering? Kontakta Ulrika!
Liknande bostäder
Mäklarhuset Magazine
Tips, inspiration och erbjudanden.
Allt för ditt nuvarande eller blivande hem.