Hyacintgatan 5
990 000 kr
Renoveringsobjekt med balkong nära Hyllie!
Nu erbjuds ett renoveringsobjekt på våning 7 med hiss från markplan!
Bostaden är i genomgående originalskick och i behov av renovering. I anslutning till hallen ligger köket med gott om arbetsytor och förvaring. Här finns även plats
för ett större matbord om så önskas. Från hallen når du även badrummet samt lägenhetens två sovrum. Vardagsrummet är stort, luftigt och lättmöblerat. Det stora fönsterpartiet bidrar med ett härligt ljusinsläpp. Från vardagsrummet når du lägenhetens västerbalkong som bjuder på en vacker utsikt. Förvaringsutrymmen finns det gott om. En stor garderob finns i hallen, i sovrummen finner man utrymme för ytterligare garderober. Till bostadsrätten hör även ett vindsförråd och en egen parkeringsplats.
Här bor ni i ett trevligt område med mycket goda kommunikationer samt med närhet till all daglig service. För pendlaren finns Hyllies tågstation som gör pendlandet över sunden samt norrut till en bekväm del av vardagen. För den shoppingsugna finns Emporia en liten bit bort med sitt breda sortiment av butiker.
Varmt välkomna på visning!
76 kvm
4 233 kr/mån
3 rum (2 sovrum)
7 (Hiss finns)
2020-03-27
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
