Tegeluddsvägen 30, 7tr
3 500 000 kr
Superfin och välplanerad 2:a med balkong i söderläge på Gärdet.
Välkommen till denna snygga och smart renoverade tvåa med öppen planlösning högst upp i huset. Lägenheten bjuder på ljusa och luftiga ytor utan insyn. Stor balkong i söderläge med många soltimmar och utgång från vardagsrummet. Rofyllt sovrum med plats för dubbelsäng. Öppet mellan kök och vardagsrum med utrymme för större soffgrupp och matplats. Köket är stilrent med gott om arbetsytor och bra förvaring. Helkaklat badrum med dusch. Bra förvaring i klädkammare, integrerat skåp i vardagsrum samt tillhörande vindsförråd. Bostadsrättslägenheten är en del av en stabil förening med låg månadsavgift (två betalningsfria månader 2018) och där stambyte och många andra stora renoveringar är gjorda.
Läget är mycket bra med närhet till såväl grönområden som buss och tunnelbana. Ett flertal matbutiker och restauranger i närområdet och innerstan bara några minuter bort.
Välkommen på visning!
40 kvm
1 986 kr/mån
2 rum (1 sovrum)
7 av 7 (Hiss finns)
2019-08-06
Mäklarhuset Stockholm Innerstan
Denna lägenhet på Tegeluddsvägen såldes av oss 2019-08-06. Se alla våra försäljningar i Stockholm samt även på Tegeluddsvägen.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
