Fredriksbergsvägen 5
3 200 000 kr
Ljus och rymlig 4:a med möjlighet till 5 rok – två badrum och balkong!
Välkommen till en ljus och välplanerad lägenhet med generösa ytor och flexibel planlösning – perfekt för den växande familjen eller för dig som önskar extra rum för hemmakontor, gäster eller hobbies. Här bor du i en registrerad 4:a med möjlighet att skapa ett femte rum, tack vare ett extra utrymme som med fördel kan användas som kontor, klädkammare eller sovrum.
Bostadens hjärta är det luftiga vardagsrummet som ligger i öppen planlösning mot ett stilrent kök. Här finns gott om plats för både umgänge och vardagsliv, med utgång till en härlig balkong där solen gärna stannar kvar. Den genomgående ekparketten ger ett enhetligt och varmt intryck, och planlösningen erbjuder både sociala ytor och en privat sovrumsdel.
Tre ordentliga sovrum (med möjlighet till fyra) ger flexibilitet och plats för både familj, gäster och arbete. Ett av rummen ligger avskilt – perfekt för den som vill ha en lugn vrå för sig själv.
Två helkaklade badrum förenklar vardagen, varav det ena är utrustat med badkar, tvättmaskin och fönster för naturligt ljus och vädringsmöjligheter.
Det här är ett hem med stora möjligheter – redo att anpassas efter just dina behov. Välkommen på visning!
108 kvm
7 930 kr/mån
4 rum (3-4 sovrum)
1 av 3 (Hiss finns)
2025-05-27
Mäklarhuset Vaxholm
Denna lägenhet på Fredriksbergsvägen såldes av oss 2025-05-27. Se alla våra försäljningar i Vaxholm samt även på Fredriksbergsvägen.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
