Hovsgränd 1
Slutpris
995 000 kr
Hovsgränd 1
995 000 kr
Trea intill Södra Sundet
Välkommen till din drömbostad, en strålande trea med ett fantastiskt läge intill Södra Sundet! Här på Hovsgränd möts du av en ljus och luftig atmosfär där bostaden erbjuder fönster i tre väderstreck vilket ger ett härligt ljusinsläpp i hela bostaden. Här är hemmet där du kommer att trivas från första stund.
Stig in i ett öppet och socialt utrymme där vardagsrummet, med sitt charmiga burspråk och den inbjudande öppna spisen, blir den naturliga samlingspunkten för familj och vänner. Den generösa planlösningen erbjuder inte bara ett, utan möjligheten till två mysiga sovrum, perfekta för både avkoppling och sömn. Köket är utformat för både funktionalitet och gemenskap, med plats för matlagning och en bekväm matplats för härliga middagar.
Hovsgränd är en av Härnösands mest attraktiva bostadsområden med direkt närhet till Södra sundets havsinlopp, småbåtshamnen, simhall och trivsamma promenadstråk till centrum. Bor man här så märker man av det centrala läget men även de vackra omgivningarna.
Varmt välkommen på visning!
Boarea
78.5 kvm
Avgift
5 275 kr/mån
Rum
3 rum (2 sovrum)
Våning
3 av 3 (Hiss finns ej)
Såld
2024-05-17
Mäklarhuset Härnösand
Denna lägenhet på Hovsgränd såldes av oss 2024-05-17. Se alla våra försäljningar i Härnösand samt även på Hovsgränd.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad