Gösslunda Åsledet 4
3 800 000 kr
Nybyggt hus på landet.
En knapp mil utanför Lidköping ligger Gösslunda Åsledet 4, där ett helt nybyggt enplanshus tagit form. Här bor man på landet på en insynsskyddad tomt men med närhet till grannar. Rakt åt söder får man utsikt över det böljande åkerlandskapet med skogsdungar som gränsar av i horisonten. I västerläget med kvällssol sitter man ostört med insynsskyddande häck. Tomten är utjämnad och gräset har vuxit upp. På tomten finns ett uthus med skjutport som går att använda som förråd eller göra till garage. Carport finns i anslutning till huset vid groventrén, men utsikten härifrån är ganska fin, så det kanske hamnar ett fikabord här istället?
Invändigt är det fullt färdigt och klart att flyttas in i. Det finns tre rymliga sovrum, rejält kök som bland annat har vedspis som extra finess. Stort vardagsrum där delen åt väster har ryggåstak. Det finns två wc/duschutrymmen, förråd, tvättstuga och veranda. Effektiv uppvärmning genom bergvärme och fiber finns självklart installerat.
112/10,8 kvm
23 334 kr/år
1 644 kvm
4 rum (3 sovrum)
2021-10-22
Mäklarhuset Lidköping/Vara
Denna villa på Gösslunda Åsledet såldes av oss 2021-10-22. Se alla våra försäljningar i Lidköping samt även på Gösslunda Åsledet.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
