Ryttaregatan 7 A
Slutpris
650 000 kr
Ryttaregatan 7 A
650 000 kr
Modern 2:a på första våning
Modern och trivsam 2:a belägen på husets gavel och bekväma första våning. Bostaden har en öppen och trivsam planlösning där kök och vardagsrum bildar en trevlig sällskapsyta och sovrummet ligger med fönster och balkong mot den lugna innergården.
Här möts klassiska och charmiga detaljer med modern lyx. Bostadhuset är från 40-talet vilket bidrar med karaktär genom detaljer som god takhöjd (260-270 cm) och breda fönsterbänkar i sten. Köket är snyggt och stilrent med lyxiga detaljer som belysta skåp och lådor, vinkyl samt en "side by side" med ismaskin. I vardagsrummet finns en projektor med elektriskt manövrerbar duk och mediacentral som också medföljer i köpet. Lägenheten har gott om infälld belysning i tak med dimmerfunktion. Bredband och TV baspaket från Tele2 ingår i månadsavgiften.
Ett stenkast bort hittas en ICA- butik och på promenadavstånd nås både centrum samt idrottsanläggningar.
Boarea
51 kvm
Avgift
4 971 kr/mån
Rum
2 rum (1 sovrum)
Våning
1 av 2 (Hiss finns ej)
Såld
2025-12-16
Mäklarhuset Lidköping/Vara
Denna lägenhet på Ryttaregatan såldes av oss 2025-12-16. Se alla våra försäljningar i Lidköping samt även på Ryttaregatan.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad