Bautastensvägen 9
2 000 000 kr
Välplanerad 1-plansvilla på Vallås!
Nu kan vi presentera detta trivsamma kedjehus på Bautastensvägen 9 i Vallås villakvarter! Här är det praktiskt med tegelfasad och boytan har användbara 101 kvm med ett rymligt förråd samt carport upptill. Huset har varit i samma ägares händer sedan byggnationen 1972 och tomten är friköpt.
Huset har förutom tre sovrum även ett kök med stor matplats intill, badrum, WC, tvättstuga/groventré samt ett härligt vardagsrum med utgång till uterum. Intill hallen finns även ett stort förråd som skulle kunna användas som extra sovrum/kontor. Utöver detta en fantastisk trädgård på huset baksida i bästa läget åt väster. Här finns både uteplats och växthus ihop med växtlighet! Bautastensvägen är en lugn återvändsgata.
Området nära travbanan bjuder på lugna barnvänliga omgivningar med bekväma avstånd till skola, dagis, affär, motionsslingor mm. Bussarna går i strid ström in till stan och redan från tidig ålder kan de små ta sig för egen maskin till skola och fritidsaktiviteter på cykelbanan, kan det bli bättre ur familjeperspektivet?
Varmt välkommen hem! Med vänlig hälsning, Emil Mäklarhuset - 0703 57 19 24.
101/25 kvm
41 302 kr/år
475 kvm
4 rum (3 sovrum)
Kedjehus, 1-plan
2025-09-05
Mäklarhuset Halmstad
Denna kedjehus på Bautastensvägen såldes av oss 2025-09-05. Se alla våra försäljningar i Halmstad samt även på Bautastensvägen.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
