Lövstagatan 46F

Slutpris

750 000 kr


Centralt Väster— Örebro

Lövstagatan 46F


Slutpris
750 000 kr

Örebro - Centralt Väster

Hemtrevlig tvårummare med balkong i österläge med morgonsol. HELT NYTT BADRUM 2025

VISNING? Kontakta mäklaren för att boka din visningstid.

Välkommen till Lövstagatan 46F!

Endast en halvtrappa upp möts vi av denna hemtrevliga tvårummare om 55kvm. NYRENOVERAT BADRUM som stod färdigt februari 2025.
Kök med en praktisk köksö som bjuder på en perfekt arbetsya, här finns även utgången till balkongen i österläge som bjuder på härlig morgonsol. Ljust och hemtrevligt vardagsrum med fönsterparti i västerläge vilket ger ett härligt ljusinsläpp under eftermiddag och kväll.
I form av förvaring finns två garderober i sovrummet, en garderob i hallen samt bra utrymmen utanför lägenheten där man har tillgång till källarförråd och vindsförråd.

Lugnt område med blandad bebyggelse med både större bostadshus och stadsvillor. Nära till mataffär, restauranger/caféer, blomaffär och goda busskommunikationer till Universitetet. 10 min cykelavstånd till city och endast 5 min till resecentrum.

Boarea
55 kvm

Avgift
5 015 kr/mån

Rum
2 rum (1 sovrum)

Våning
1 av 3 (Hiss finns ej)

Såld
2026-01-04

Mäklarhuset Örebro

Denna lägenhet på Lövstagatan såldes av oss 2026-01-04. Se alla våra försäljningar i Örebro samt även på Lövstagatan.

Låt oss värdera din bostad

Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
Mäklarhuset värdera din bostad
Hej! Hur kan vi hjälpa dig?
Vad letar du efter?
Kostnadsfri värdering av min bostad
Funderar du på att sälja nu eller längre fram? Boka en kostnadsfri muntlig värdering och rådgivning idag.
Jag vill sälja min bostad
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig och berättar mer om hur vi kan hjälpa till med försäljningen och en riktigt lyckad affär.
Tack, vi har tagit emot din
förfrågan.
Vi kontaktar dig inom kort.