Föreningsgatan 66
1 050 000 kr
2:a på 3:e våningen
Välkommen till HSB Saturnus och till denna fint planerade 2:a.
Saturnus, en trevlig och välskött förening nära till centrum och till kommunikationer, där i princip alla bostadsrätter är olika.
Från lägenheten och lägenhetens balkong har du fantastisk utsikt över den fina innergården med sittplatser, grönytor, planteringar, lekplats för de mindre barnen och en porlande bäck som rinner genom området.
Härlig och modern planlösning öppet mellan kök, matplats och vardagsrum och vardagsrummet har stora härliga fönsterpartier med fint ljusinsläpp i två väderstreck.
Fin, inglasad balkong i söderläge med lamellgardiner som skyddar när solen är framme.
I söder finner man Wrangelska parken och Pannkakedammen.
Parken anlades 1931 i anslutning till en befintlig vattensamling. Dammen är en rest av en vallgrav som i slutet av 1500-talet omgav Landskrona.
Efter en omfattande renovering för ett några år sedan, skapades de ingredienser som ofta förknippas med en park; en lekplats,
en rofylld perenn-plantering med sittplatser, närkontakt med dammen samt en öppen yta för lek och rekreation.
70 kvm
5 633 kr/mån
2 rum (1 sovrum)
3 av 5 (Hiss finns)
2025-05-15
Mäklarhuset Landskrona
Denna lägenhet på Föreningsgatan såldes av oss 2025-05-15. Se alla våra försäljningar i Landskrona samt även på Föreningsgatan.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
