Aktrisgatan 14
2 260 000 kr
Fyra omgjord till trea med fantastisk utsikt från inglasad balkong.
På populära Lindeborg, i den trygga och välskötta HSB föreningen Brf Sofieholm, erbjuds nu en fantastisk möjlighet att förvärva en eftertraktad fyra som idag är ombyggd till en rymlig trea om 94,5 kvm. Bostaden, som ligger på våning 5 av 8, bjuder på en underbar utsikt över omgivningarna.
När du kliver in möts du av en välkomnande hall med bra förvaringsutrymmen. Köket, som renoverades 2018, erbjuder en större matplats med plats för 6 personer. Här finns även ett stort, öppet vardagsrum med utgång till en inglasad balkong – en perfekt plats att njuta av både sommar- och vintertid. Balkongen erbjuder gott om plats för både möbler och växtlighet och förlänger verkligen säsongen.
Idag rymmer lägenheten två sovrum, men det finns möjlighet att återställa det tidigare tredje sovrummet som var beläget intill vardagsrummet, om så önskas. Alla rum har stora fönsterpartier som släpper in härligt ljus och ger en fin utsikt över omgivningarna. Den välplanerade bostaden erbjuder en fräsch och trevlig bostadsmiljö.
Lindeborg är ett lugnt och grönskande område, men ändå nära stadens puls. Här bor du med ett fantastiskt läge, och bara ett stenkast bort ligger Hyllie, med ett brett utbud av service, inklusive livsmedelsbutiker, shopping, apotek, gym och systembolag. Hemma på Lindeborg omges du av grönskande ytor och luftiga avstånd mellan husen. Föreningens mysiga innergård, som påminner om en park, är en inbjudande plats för socialt umgänge. Här finns både utemöbler och en grill för härliga sommarkvällar samt lekplatser till barnen.
Varmt välkommen på visning – en bostad med allt du kan önska!
94.5 kvm
5 905 kr/mån
4 rum (2-3 sovrum)
5 av 8 (Hiss finns)
2025-04-23
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Denna lägenhet på Aktrisgatan såldes av oss 2025-04-23. Se alla våra försäljningar i Malmö samt även på Aktrisgatan.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
