Tallrisvägen 1
Slutpris
3 350 000 kr
Tallrisvägen 1
3 350 000 kr
Slående sjöutsikt i Kungsängens bästa förening!
En stenkast från pendeltågsstationen hittar du den här 2:an på 5e våningen med en häpnadsväckande utsikt över Mälaren! Den inglasade balkongen om 14 m² erbjuder, utöver en fantastisk utsikt, även sol större delen av dagen med sitt sydvästliga läge. I övrigt är det en genomtrevlig lägenhet med ekparkett och ljusa väggar, öppen och härlig planlösning och gott om fönster med sjöutsikt. Även från sovrummet bjuds det sjöutsikt från fönster i två vinklar som ger ett bra ljusinsläpp, och därifrån tar man sig till den väl tilltagna klädkammaren. Badrummet är ytskiktsrenoverat med nytt klinkergolv, ny inredning samt ny tvättmaskin och torktumlare under en praktisk arbetsbänk.
Allt som kan tänkas behövas finns bara ett par minuter ifrån bostaden som ligger intill både centrum och pendeltågsstationen.
P-plats går att hyra i garage under huset och nås med hiss.
Föreningen är med sin goda ekonomi en av de mest välskötta i Kungsängen med sin anmärkningsvärt låga belåning om 4 326 kr/m²
Flexibelt tillträde!
Boarea
59 kvm
Avgift
3 071 kr/mån
Rum
2 rum (1 sovrum)
Våning
5 av 10 (Hiss finns)
Såld
2026-08-28
Mäklarhuset Upplands-Bro & Järfälla
Denna lägenhet på Tallrisvägen såldes av oss 2026-08-28. Se alla våra försäljningar i Kungsängen samt även på Tallrisvägen.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad