Trädgårdsgatan 1b
4 400 000 kr
En egen oas centralt med låg avgift!
Nu är ett av de populära radhusen från slutet av 50-talet på Trädgårdsgatan till salu! En egen oas och ett boende som kan passa många med sitt centrala läge, yteffektiva planlösning och härliga uteplatser med lummig grönska.
Här kan du bo centralt men ändå lugnt med möjlighet till liten trädgård på båda sidor. På sommaren står rosenbuskarna på terrassen i full blom vilket gör att du har en fantastiskt vacker och insynsskyddad uteplats med eftermiddags- och kvällssol. Här kan du sitta under markisen och njuta av en god middag efter arbetet. På entrésidan är det morgonsol för den som tycker om att njuta av morgonkaffet ute.
På entréplan finns de sociala ytorna med kök, vardagsrum och gäst-WC. På övre plan finns sovrummen, det nyrenoverade badrummet, övre hallen med linneskåp och walk in closet.
Det centrala läget gör vardagen lätt. Några minuter bort har du bussen som tar dig till innerstan på ca 45 minuter. Går du ner till hamnen så har du även den unika chansen och möjligheten att båtpendla in till innerstan alternativt att ta dig vidare ut till våra härliga skärgårdsöar. På Hamngatan har du även Konsum som din närmaste mataffär, klädbutiker, leksaksaffär, bio, restauranger och mysiga caféer. Flera badmöjligheter finns i närheten. Från bostaden är det inte långt någonstans.
90 kvm
3 353 kr/mån
4 rum (3 sovrum)
2020-09-03
Mäklarhuset Vaxholm
Denna radhus på Trädgårdsgatan såldes av oss 2020-09-03. Se alla våra försäljningar i Vaxholm samt även på Trädgårdsgatan.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
