Karlagatan 7

Karlagatan 7

Slutpris

2 150 000 kr


Centrum / Lugnet— Borås

Karlagatan 7


Slutpris
2 150 000 kr

Borås - Centrum / Lugnet

Modern 3a med fantastiskt läge!

Varmt välkommen till en väldisponerad 3a med härlig balkong mot grönskande innergård. Lägenheten har totalrenoverats de senaste åren och bjuder på ett stilrent kök med öppen planlösning, elegant helkaklat badrum med tvättmaskin/torktumlare, vardagsrum med plats för möblemang på det sätt man finner passande och två generösa sovrum med bra förvaringsmöjligheter. På innergården finns grillplats och lekplats. Gym och bastu finns i föreningen. Här bor ni i ett populärt område med fantastiskt läge som erbjuder både en lugn miljö samt omedelbar närhet till centrum.

Hör av dig till ansvarig mäklare för en förhandsvisning, till rätt pris är affär möjlig.


Boarea
74 kvm
Avgift
4 722 kr/mån
Rum
3 rum
Våning
1 (Hiss finns)
Såld
2017-01-28

Mäklarhuset Borås

Denna lägenhet på Karlagatan såldes av oss 2017-01-28. Se alla våra försäljningar i Borås samt även på Karlagatan.

Boka värdering

Låt oss värdera din bostad

Boka en kostnadsfri muntlig värdering och ta reda på vad din bostad är värd. En mäklare som är expert på just ditt område går igenom bostaden och du får sedan en muntlig värdering på plats.
Mäklarhuset värdera din bostad
Hej! Hur kan vi hjälpa dig?
Vad letar du efter?
Kostnadsfri värdering av min bostad
Funderar du på att sälja nu eller längre fram? Boka en kostnadsfri muntlig värdering och rådgivning idag.
Jag vill sälja min bostad
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig och berättar mer om hur vi kan hjälpa till med försäljningen och en riktigt lyckad affär.
Tack, vi har tagit emot din
förfrågan.
Vi kontaktar dig inom kort.