Döbelnsgatan 5
1 595 000 kr
Gavellägenhet med bästa läge och gångavstånd till Högskolan & Centrum!
På Döbelnsgatan 5 finner ni här en mycket charmig och fin 1:a med sovalkov. Många vackra detaljer bevarade i form av genomgående brädgolv, fönsterbrädor i marmor, vackra fönster och högt i tak. Här bor man med perfekt gavelläge och med stor balkong som erbjuder sol och sköna häng under sommarmånaderna. Kök renoverat 2017 och badrum renoverat 2012.
Det här ett unikt tillfälle för studenten eller för den som söker ett förstaboende av klass och stil. Trivsam förening med god ekonomi.
Inom gångavstånd når man stadens puls med restauranger, affärer och krogar. Man når Högskolan på ett fåtal minuter till fots.
Välkommen att boka in er till visningen!
Mvh Johan, Mäklarhuset
39 kvm
3 108 kr/mån
1,5 rum
2 av 3 (Hiss finns ej)
2025-07-14
Mäklarhuset Borås
Denna lägenhet på Döbelnsgatan såldes av oss 2025-07-14. Se alla våra försäljningar i Borås samt även på Döbelnsgatan.
Liknande bostäder
Låt oss värdera din bostad
